Aloes

ALOES dla alergika

Informacje na temat tego, że aloes ma moc leczenia alergii są mocno przesadzone. Ten coraz poważniejszym problem, z jakim muszą zmagać się społeczeństwa krajów rozwiniętych może być eliminowany wyłącznie dzięki leczeniu farmakologicznemu, a chorym zaleca się składanie regularnych wizyt u lekarza nawet wówczas, gdy można odnieść wrażenie, że podejmowane przez niego działania nie są tak skuteczne, jak można byłoby tego oczekiwać. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że choć stosowanie aloesu nie wyeliminuje reakcji uczuleniowej, może jednak przyczynić się do tego, że w okresach, w których jesteśmy w szczególny sposób narażeni na silne oddziaływanie alergenu, będziemy czuli się znacznie lepiej niż miało to miejsce przed rozpoczęciem jego stosowania.

Po raz kolejny okazuje się, że z pomocą przychodzi nam przede wszystkim to, że aloes jest aktywny w wielu płaszczyznach. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście to, że aloes działa oczyszczająco, a co za tym idzie zyskujemy możliwość szybszego pozbycia się z organizmu tych związków chemicznych i ciał obcych, które przyczyniają się do powstania reakcji uczuleniowej. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że aloes pomaga i wówczas, gdy chcemy wzmocnić nasz organizm. W przypadku alergika troska o zwiększenie odporności wydaje się szczególnie uzasadniona, sprawnie funkcjonująca błona śluzowa stanowi bowiem jego naturalną ochronę przyczyniającą się do tego, że czynniki wywołujące reakcję uczuleniową mają w istotny sposób utrudniony dostęp do naszego organizmu. Z pomocą alergikom przychodzi również obecna w składzie aloesu naturalna substancja antyhistaminowa. Nie jest ona na tyle silna, aby możliwe było dostawienie tradycyjnych leków przepisywanych osobom zmagającym się z uczuleniami, nie da się jednak ukryć, że jest ona w stanie złagodzić intensywność reakcji alergicznej, co znacznie ułatwia funkcjonowanie.

Osoby zastanawiające się nad tym, czy zdecydować się na kurację z wykorzystaniem aloesu pomagającą w łagodzeniu objawów alergii muszą liczyć się z tym, że roślina ta nie ma natychmiastowego działania, a naprawdę spektakularne rezultaty można osiągnąć przede wszystkim wówczas, gdy preparaty z aloesem w składzie stosuje się regularnie. Kuracja ta nie ma skutków ubocznych, których alergik mógłby się obawiać, nie zaszkodzi jednak, jeżeli o fakcie jej stosowania poinformujemy lekarza, który pomaga nam w walce z uczuleniem i jego konsekwencjami.